ابزارالات مورد نیاز خانه

۱۰ ابزاری که هر خانه ای باید داشته باشد.

ابزارالات مورد نیاز خانه ؛ در هر خانه ای بعضا مشکلاتی فنی از جمله چکه کردن شیر آب،سوراخ کردن دیوار،برش چوب یا فلزی و… پیش می آید که برای رفع این مشکلاتی نیازمند ابزار آلاتی هستیم.وجود بعضی از این ابزارآلات در خانه نه تنها لازم، بلکه کاملا ضروری است  در ادامه با این ابزار ضروری آشنا می شویم

ابزارالات مورد نیاز خانه

۱- دریل برقی یا دریل شارژی

 دریل برقی یا دریل شارژی یکی از کاربردی‌ترین ابزارآلاتی است که معمولا داخل هر خانه‌ای مشاهده می‌شود.

این ابزار در مدل‌های مختلف برای کاربردهای متفاوت طراحی و ارائه می‌شود برای کار در منزل به  یک دریل معمولی بسته به نیاز شما می تواند برقی یا شارژی باشد ابزاری مناسب برای سوراخ‌کاری انواع قطعات چوبی و فلزی و دیوار است.

که توان بین ۶۰۰تا۷۵۰ وات فدرتی مناسب برای کارهای درون خانه ای می باشد.برند های مختلفی از جمله دریل بوش،دریل رونیکس،دریل دیوالت،دریل کرون، دریل اینکو و… موجوده که بسته به بودجه شما می توانید دریل مناسب را خریداری کنید.

پیشنهاد ما:

با توجه به کیفیت و قیمت دو برند رونیکس و اینکو از برندهای هستند که در زمینه ساخت دریل عملکرد حوبی داشته اند

۲-ست انبر دست

انبردست‌ها با طراحی‌های گوناگون و برای اهداف گوناگون طراحی شده‌اند مانند کارهای الکترونیکی، سیم‌کشی و حتی نعل کردن اسب.

در واقع طیف وسیعی از وسایل در خانواده انبردست‌ها قرار می‌گیرند و کارهایی از جمله لخت‌ کردن و بریدن انواع سیم برق تا گرفتن وسایل و بریدن و خرد کردن آنها را انجام می‌دهند ست انبر دست در مجموعه سه تایی یعنی دم باریک، سیم چین و انبردست موجود است.

دم باریک برای فضاهای باریک مناسب است و برای کار با هرسیمی ضروری است.

سیم چین نه تنها سیم را قطع می کند بلکه می تواند سیم را  باریکه کند. البته کاربرد اصلی سیم‌چین هم در برش سیم و کابل است.

البته از انبردست و دم‌باریک هم می‌توان برای برش سیم استفاده کرد. بهتر است از سیم‌چین، برای لخت کردن سیم و کابل استفاده نکنید؛ زیرا احتمال آسیب دیدن یا قطع شدن هادی سیم وجود دارد. برند های مختلفی هم در زمینه ابزار دستی فعالیت می کنند از حمله رونیکس،نووا،اینکو و….

پیشنهاد ما:

با توجه به کیفیت و قیمت  و آلیاژ به کار رفته در ابزار آلات دستی سه برند نووا، رونیکس و اینکو از برندهای هستند که در زمینه ساخت ابزار دستی عملکرد مناسبی داشته اند

۳- آچار آلات

آچار‌ ها ابزار‌هایی بسیار کاربردی هستند که در هر کیف ابزاری یافت می‌شوند.کاربردی‌ ترین ابزاردستی که برای بازکردن یا بستن پیچ‌ و مهره‌های شش‌ گوش استفاده می‌شود،

گونه‌های مختلف آچار از جمله آچار بکس، ستاره ای،آلن، فرانسه، تخت،رینگی،جغجغه ای، شلاقی و کلاغی جزو ابزارهای به شدت کار راه‌انداز و ضروری در منزل یا حتی محل کار هستند. یکی از کاربردی‌ترین انواع آچار‌ها، آچار‌های بکس چندکاره هستند.

این آچار‌ها قابلیت زیادی دارند و با کمک آن‌ها می‌توانید مجموعه‌ی زیادی از پیچ و مهره‌ها را باز و بسته کنید.

درصورتی‌که با پیچ‌ها و مهره‌های ستاره‌ای و الن سروکار دارید. از آچار ستاره ای و الن استفاده کنید

آچار فرانسه یکی از ابزار‌های بسیار شناخته‌شده است.این محصول دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک هستند. فاصله‌ی دهانه‌ی این دو فک با پیچ تنظیمی که در زیر فک‌ها قرار دارد تغییر می‌کند. آچار‌های فرانسه دایما تحت ‌فشار قرار دارند، ازاین‌رو باید بدنه‌ی مستحکمی داشته باشند.

پیشنهاد ما:

با توجه به کیفیت و قیمت  و آلیاژ به کار رفته در ابزار آلات دستی سه برند نووا، رونیکس و اینکو از برندهای هستند که در زمینه ساخت ابزار دستی عملکرد مناسبی داشته اند

۴-دستکش ایمنی

دستکش‌ها انواع مختلفی دارند و برای محافظت از دست کاربران در برابر عواملی مانند سرما، بریدگی، ضربه، مواد شیمیایی و برق‌گرفتگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای محافظت از دست‌ها در زمان کار باید از دستکش‌های ایمنی استفاده کرد.دستکش باید علاوه بر محافظت از دست در برابر آلودگی‌های سطحی، باعث شود تا به‌راحتی بتوانید شی یا قطعه مورد نظرتان را در دست بگیرید.

پیشنهاد ما:

با توجه به کیفیت و قیمت  برند بفالو یکی از برند های نامی تو بازار ایران است

۵-پیچ گوشتی

پیچ‌گوشتی ابزاری جهت باز و بسته نمودن پیچ است. عموما پیچ‌گوشتی‌ها به دو صورت برقی و دستی در بازار ارائه می‌شود.

پیچ‌گوشتی دستی از دو قسمت دسته و میله ساخته شده است.پیچ گوشتی ها به تخت(دو سو) و چهار سو دسته بندی می شوند. آلیاژ به کار رفته در ساخت پیچ گوشتی ها معمولا از جنس کروم-وانادیوم بوده که مقاومت بالایی به پیچ‌ گوشتی‌ها می دهد.

تعداد و تنوع ابزارهایی که در منزل یا خودرو استفاده می‌کنیم غالبا محدود است و بیشتر آن‌ها ابزارهای دستی و بدون نیاز به برق و باتری است.

شاید شما ترجیح دهید که با هزینه‌ای کم این ابزارها را در اختیار داشته باشید. پیچ‌گوشتی ازجمله ابزارهایی است که در همه خانه‌ها و خودرو‌ها وجود دارد و یا حتی در بسیاری از مشاغل این ابزار در جعبه یا میز کار دیده‌ می‌شود.

اگر بخواهید این ابزار را با تعداد محدود، اما برای کاربردهای مختلف در منزل، خودرو یا حتی محل کارتان در اختیار داشته باشید، باید یک ست پیچ‌گوشتی تهیه کنید. ست پیچ‌گوشتی در تعداد و ابعاد مختلف در بازار یافت می‌شود. کوچک یا بزرگ، پلاستیکی یا فلزی، معمولی یا چکش خور مواردی است که راه انتخاب خرید شما را مشخص می‌کند

پیشنهاد ما:

با توجه به کیفیت و قیمت  و آلیاژ به کار رفته در ابزار آلات دستی سه برند نووا، رونیکس و اینکو از برندهای هستند که در زمینه ساخت ابزار دستی عملکرد مناسبی داشته اند

۶- تراز

تراز یکی از بهترین ابزارها برای تشخیص وجود شیب است. این ابزارها انواع مختلفی دارند که در نوع ساده‌ی آن‌ها از یک سیال دارای حباب و خط تراز برای تشخیص شیب استفاده می‌شود. 

یخچال فریز را جا به جا کرده‌اید و صدایی شبیه وز وز می‌دهد؟ در این صورت وقت استفاده از تراز رسیده است.تراز دستی شامل آب تراز افقی و عمودی می باشد تراز همان‌طور که از اسمش پیداست به شما امکان می‌دهد صاف نبودن هر وسیله‌ای را تشخیص دهید و برای رفع آن دست به کار شوید

 پیشنهاد ما:

از ویژگی‌های یک تراز مناسب می توان به وجود ۲ یا ۳ محور روی آن اشاره کرد. این محورها در زوایای ۰ و ۴۵ و ۹۰ درجه قرار دارند و کاربر به‌راحتی می‌تواند با مشاهده‌ی وضعیت حباب درون کپسول‌ها از میزان شیب سطح آگاه شود. در یک تراز بهتر است از قطعات کوچک آهنربایی استفاده شود که خاصیتی آهنربایی به تراز می بخشد این ویژگی باعث می شود تا بتوان تراز را روی بخش‌های آهنی نگه داشت

۷-چکش

 چکش‌ ها ازجمله‌ی ابزارهای بسیار کاربردی محسوب می‌شوند که وجودشان حتی در منازل نیز بسیار ضروری است.

این ابزار با توجه به نیاز کاربر در شکل‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود. چکش‌ها از دو قسمت دسته و مضربه تشکیل شده و وزن آن‌ها بر حسب وزن مضربه سنجیده می‌شود

پیشنهاد ما:

شرکت‌های زیادی در تولید و عرضه‌ی ابزارآلات دستی فعالیت می‌کنند و دراین‌بین شرکت های رونیکس و «اینکو» (ingco) به‌خوبی عمل کرده اند. محصولات این شرکت ها در کنار کیفیت قابل قبولی که دارند از قیمت مناسبی برخوردارند.

۸-اره دستی

اره‌های دستی و برقی ازجمله‌ی ابزارهای بسیار کاربردی هستند که در زمینه‌های مختلفی ازجمله باغبانی و نجاری بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرند.

از این ابزار برای برش چوب، پلاستیک، فلز و سایر قطعات دیگر استفاده می‌شود و در شکل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌گردد.

برای کارهایی مثل برش دادن چوب یا هرس کردن شاخه‌های درختان داخل باغچه، داشتن یک اره دستی مقاوم ایده خوبی است.

پیشنهاد ما:

شرکت‌های زیادی در تولید و عرضه‌ی ابزارآلات دستی فعالیت می‌کنند و دراین‌بین شرکت های رونیکس و «اینکو» (ingco) به‌خوبی عمل کرده اند. محصولات این شرکت ها در کنار کیفیت قابل قبولی که دارند از قیمت مناسبی برخوردارند.

۹-چراغ قوه

چراغ‌ قوه از آن دسته ابزارها یا وسایلی است که نیاز به آن در منزل یا محل کار احساس می‌شود.

در مواقعی مثل زمان قطع برق، رفتن به مکان‌های فاقد نور کافی، سروکارداشتن با نقاط کور مثل موتور اتومبیل و… وجود یک چراغ‌قوه می‌تواند بسیار ثمربخش باشد.

از چراغ قوه برای پیدا کردن محل نشتی در انواع موتورها و دستگاه‌ها، بهداشت آشپزخانه‌ها، اتاق ها و غیره از دیگر موارد کاربرد آن هستند.استفاده از این چراغ‌قوه بسیار آسان است و تنها با فشار دادن انتهای آن در کسری از ثانیه روشن می‌شود و نورش به حداکثر می‌رسد.

۱۰-متر دستی

متر ابزاری برای اندازه‌گیری است.برای راحت‌تر شدن اندازه‌گیری، سر تیغه به صورت آهنربایی ساخته شده است.

بدنه‌ی این محصول از جنس پلاستیک ساخته شده و مقاومت و انعطاف بالایی در برابر ضربه دارد

 

برای مشاهده ابزارالات مورد نیاز خانه اینجا را کلیک کنید.