نکات مهم برای خرید ابزارآلات مناسب

نکات مهم برای خرید ابزارآلات مناسب

فرقی نمی‌کند که در کارهای فنی تجربه داشته باشید یا تازه‌کار باشید، چیزی که عیان است این است
که بدون ابزارآلات مناسب نمی‌توانید کاری را پیش ببرید درواقع بدون ابزارآلات مناسب افراد ماهر و تازه‌کار فرقی با هم ندارند. لازم نیست که در همان ابتدای کار بروید و جعبه‌ابزاری با تمامی ابزارآلات موجود در بازار را با تمام امکانات خریداری کنید و درواقع بهتر است به تدریج و برحسب نیازتان ابزارهای لازم را خریداری کنید.

بدین شکل در هر خرید و هر ابزار زمان بیشتری خواهید داشت تا حسابی تحقیق کرده و با تفکرو اطمینان خرید کنید و درنهایت مجموعه ابزاری مشتکل از بهترین گزینه‌ها را داشته باشید. درکنار این تفکر و تحقیقی که برای خرید ابزار دارید می‌توانید از مطالبی که در این مقاله آمده است استفاده کنید و خریدی هوشمندانه داشته باشید. تمامی مطالب این مقاله اگرچه ساده و سطحی به نظر می‌رسند اما نظر متخصصین کارهای فنی بوده و رعایت کردن آن‌ها در زمان و پول شما صرفه‌جویی می‌کند.

1-همیشه زیادتر بهتر نیست!

اگر جعبه‌ابزاری چند صد تکه داشته باشید شاید بتوانید در میان دوستان خود حسابی پز دهید و دهان آن‌ها از تعجب باز بماند، اما اگر به ندرت از این ابزار استفاده کنید، شک نکنید که پولتان را بر باد داده‌اید و به جای احساس غرور باید به حال خود تاسف بخورید؛ از این رو بهتر است نیازهای فعلی‌تان را درنظر داشته باشید و ببینید بیشتر از چه ابزاری استفاده می‌کنید و همان را بخرید و همیشه کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید. یعنی به جای اینکه ابزارهای زیادی داشته باشید بهتر است ابزاری را که نیاز دارید با بهترین کیفیت ممکن خریداری کنید.

2-ابزارالات گران‌تر همیشه بهتر نیست.

 

ابزارآلات گران‌ ممکن است دوام بیشتری داشته باشند، ولی این دلیل نمی‌شود کسی که هفته‌ای یک بار یک پیچ باز و بسته می‌کند، برود و گران‌ترین پیچگوشتی را بخرد. اتفاقا در برخی از ابزارهای برقی، مدل‌های جدید و گران بسیار پیچیده هستند و کسی که در کارهای فنی مهارت چندانی ندارد نمی‌تواند از آن‌ها سردربیاورد و حتی ممکن است ابزار را خراب کند. خلاصه مطلب اینکه اگر خیلی حرفه‌ای نیستید الکی پول‌تان را برای خرید ابزارهای حرفه‌ای هدر ندهید.

3-ابزار را از همه جهت بررسی کنید

 

 

می‌توانید درصورت تمایل خرید خود را به‌صورت آنلاین انجام دهید. در این شرایط سعی کنید خرید خود را از سایت‌های معتبر انجام دهید که محتوای اینترنتی خوبی را اعم از تصاویر و مشخصات فنی برای کالا عرضه کرده و همچنین روند خرید آسانی دارند. اگر هم به‌صورت سنتی از بازار خرید می‌کنید، قبل از اینکه پول ابزار را حساب کنید آن را در دست بگیرید و سعی کنید تا کیفیت ساخت آن را بررسی کنید. ببنید آیا ابزار خوش دست است یا خیر؟ ابزارهای باکیفیت بسیار خوش‌دست هستند. با رعایت این موارد احتمال پشیمانی از خرید را به حداقل می‌رسانید

4-سطح مهارت خود را در نظر بگیرید

 

اگر فردی مبتدی هستید که کارهای فنی زیادی در خانه انجام نمی‌دهید، دنبال ابزارهای ساده باشید. اگر کار با ابزار را بلد باشید احتمال اینکه به خود یا اطرافیان صدمه و آسیب بزنید کمتر می‌شود. شاید چنین چیزی شما را به خنده وا دارد اما باور بفرمایید که همه روزه افراد زیادی به دلیل عدم آشنایی با ابزارهای ساده به خودشان یا دیگران آسیب می‌زنند. هنگام استفاده از ابزار برقی قوی توجه ویژه داشته باشید. قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید اول مطمئن شوید که می‌دانید چکار دارید می‌کنید.

5-ابزارالات متناسب با خودتان را پیدا کنید

همه‌ی ابزارها به‌صورت یکسان ساخته نشده‌اند. برای مثال، چکش‌های نجاری که در ساخت خانه از آن استفاده می‌شود می‌توانند حدود 1 کیلوگرم وزن داشته باشند، درحالی‌که چکش‌هایی که برای ظریف‌کاری به کار می‌روند تنها حدود 300 گرم وزن ‌دارند. درباره‌ی ابزارهای مختلف تحقیق کنید و سعی کنید بهترین مدل را متناسب با نیاز خود پیدا کنید: کوبیدن میخ با چکش‌های سنگین‌تر سریع‌تر انجام می‌شود، اما دست شما زودتر خسته شده و کیفیت کار پایین می‌آید.

6-گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از نکات مهم که در هنگام خرید ابزارآلات باید به آن توجه کنید گارانتی محصول و خدمات پس از فروشی است که آن محصول دارد.چونکه ابزار آلات بخصوص ابزار برقی و شارژی بعد از مدتی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارند پس بهتر است محصولی را خریداری کنید که خدمات پس ار فروش و گارانتی داشته باشد.