راهنمای خرید ابزارآلات

راهنمای خرید ابزارآلات

بعضاً، با انتخاب های زیادی که در رنج های قیمتیِ مختلف برای خرید ابزار موجود است، دانستن اینکه کدام یک بهترین کیفیّت را دارند، و اینکه چطور می شود بهترین قیمت برای خرید ابزار را به دست آورد، سخت است. بنابراین، ما اطّلاعاتی را که شما نیاز دارید بدانید را، از کسانی که درون صنعت هستند پرسیده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مجموعه ابزار ترکیبی بخرید

اگر می خواهید ابزارهای جدیدی به جعبه ابزارتان اضافه کنید؛ یا اینکه تعدادی از ابزارهای قبلی را جایگزین کنید؛ خرید ابزار به صورت پکیج این امکان را می دهد که پول زیادی را صرفه جویی می کنید. در قیاس با خرید ابزار به صورت تکی، شاید تا ۳۰ درصد کمتر پرداخت می کنید.

مجموعه های ترکیبی، به خصوص در زمینه ی ابزارهای شارژی، می توانند گزینه ی مناسبی برای خرید ابزار باشند. جیم بون، مدیر توسعه ی استراتژیک اینکو می گوید: «می توانید چند ابزار بخرید، ولی نیاز است تنها یک شارژر یا باتری بخرید؛ که ارزان تر از حالتی است که بخواهید برای هر ابزار یک باتری و یک شارژر بخرید.» به عنوان مثال: فروشگاه ابزار شاهان، یک مجموعه ی ترکیبیِ ۲۰ ولتِ لیتیوم یونیِ چهار تاییِ مارکِ اینکو ، که دارای دو باتری، یک شارژر، دریل پیچ گوشتی، پیچ گوشتی چکّشی، ارّه ی دیسکی دارد؛ که قیمتش ۲۹۹ دلار است. خرید ابزار به صورت جداگانه، به همراه باتری و شارژرشان، قیمتی بالاتر از ۴۰۰ دلار می داشت.

نکته ی جالب این است که مجموعه های ترکیبی، اغلب شامل چیزهایی هستند که شما نمی خواهید یا لازم ندارید؛ مثل یک چراغ قوّه ی ارزان، که برای بیشتر شدن تعداد قطعات داخل جعبه، اضافه شده است. همچنین، ممکن است کمپانی ها برای نمایش ابزاری جدید، آن را داخل مجموعه ها قرار دهند؛ ابزارهایی که ممکن است برای کسانی که عادت دارند خودشان کارهای فنّی شان را انجام دهند، ناآشنا باشد. گرِگ پالیس، نائب رئیس بازاریابی کمپانی ابزار کلِین می گوید: «این، روشی بسیار خوب برای تشویق آن ها، برای امتحان کردن یک محصول جدید است». کمپانی کلیِن، گاهی اوقات سیم چین ها و سیم لخت کن ها را در مجموعه های ترکیبی اش قرار می دهد. « ممکن است مشتری ها سوال کنند که: آیا من به این ها احتیاجی دارم؟ به این طریق، برای دانستن اینکه آیا چیز به درد بخوری هست یا نه، امتحانش کنند.»

یک برند را برای خرید ابزار را انتخاب کنید

وقتی که درون مجموعه ی یک شرکت سازنده ی ابزار هستید، اینکه همانجا بمانید، ساده تر و ارزان تر است؛ تا اینکه محصولات مختلفی را از سازنده های مختلف داشته باشید. این مطلب، به خصوص در دوره ای که ابزارهای شارژی کاربرد زیادی دارند، صادق است. شما با خریدن فقط یک باتری و شارژر، و وصل کردن آن باتری به هر ابزاری که می خواهید از آن استفاده کنید، در هزینه تان صرفه جویی می کنید. به عنوان مثال سیستم وان پلاسِ 20ولتِ اینکو ، بیش از ۵۰ ابزار دارد؛ که همگی از یک نوع باتری استفاده می کنند؛ که این به شما اجازه می دهد که هر وسیله ای، از یک دریل چکّشی شارژی گرفته، تا یک علف زن، یا یک لوله باز کن را با یک نوع باتری راه بیندازید.

وقتی که از درون یک سیستم چیزی می خرید، می توانید ابزار تکی آن را، بدون باتری و شارژر اش بخرید؛ که به این صورت در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید. از آنجایی که اکثر استفاده کنندگانِ ابزار، مایلند که از شارژرهای با سرعت شارژ بالا استفاده کنند؛ که بعضاً، اصطلاحاً «فست شارژ» گفته می شوند، چون یک باتری را ظرف ۴۰ دقیقه یا کمتر، کاملاً شارژ می کنند؛ و با توجّه به قیمت این شارژر ها، خریدن یک شارژر برای همه ی ابزار ها، صرفه جویی قابل توجّهی خواهد بود؛ تا ۵۰ دلار. اگر در حال حاضر، چند ابزار از برند های مختلف دارید، یکی را انتخاب کنید و از این به بعد ابزارهای دیگرتان را هم از همان برند انتخاب کنید. اینطور، هم پول تان را ذخیره می کنید، و هم دردسر باتری ها و شارژر های اضافی ای که میز کارتان را اشغال می کنند را نخواهید داشت.

براین هابز، مدیر فروش و بازاریابی کمپانی Techtronic Industries Power Equipment، چیز مهمّ دیگری که خریداران موقع خرید کردن باید رعایت کنند را به ما گفت. اینکه به دنبال آن سِری از ابزارها باشیم که با مدل های قبلی همخوانی داشته باشند. به این معنی که، بتوان یک باتری مشابه را برای هر دو ابزار نسل قدیم و نسل جدید استفاده کرد. هابز، می گوید که اکثر سازنده های ابزار(البته نه همه ی آن ها) تلاش دارند که قابلیّت تطبیق هر چه بیشتری را ارائه کنند؛ اگر این کار را نکنند، قدری احمقانه است. « دلیل اینکه ما مشتری ها را به حال خود رها نمی کنیم و امکان همخوان شدن ابزار قدیمی با ابزار جدید را فراهم می کنیم این است که، وقتی مشتری ها درون سیستم قرار دارند، ترغیب آن ها برای ماندن درون سیستم آسان تر است. به غیر از زمان های که از محصولات ناراضی باشند، همراه ما خواهند ماند؛ و ما هم می خواهیم به آنها امکان صرفه جویی در هزینه هایشان را بدهیم

ولی، دنبال خرید ابزار ارزان نروید!

بون می گوید: «انتظار چه کارکردی را از ابزارتان دارید؟» «مردم، وقتی که ابزار ارزان قیمت می خرند، کارشان به مشکل بر می خورد؛ امّا همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید، هر چقدر که پول بدهی، آش می خوری». یک نمونه ی ارزان قیمتِ یک ابزار دارای برند هم، همان خصوصیّات، دوام و کارکردِ ابزار گران قیمت ترِ آن کمپانی را ندارد.پس، قدری شبیه خریدن یک تلویزیون است . احتمالاً، خرید ابزار آن هم از ارزان ترین ها، ایده ی بدی خواهد بود.

پیشنهاد های ویژه فروشگاه های اینترنتی را بررسی کنید

همه ی فروش های خوب، در فروشگاه ها نیست. هابز می گوید: «وب سایت های فروشگاه های خرده فروشی، می تواند پیشنهاد های منحصر به فردی، مثل ترکیب های مختلف ابزار و تخفیف های کالاهای موجودِ فروشگاه را به شما پیشنهاد دهد. به این علّت ساده که، نمی توان همه چیز را در یک فروشگاه جا داد.» در بسیاری از موارد، هزینه ی حمل و نقل رایگان است.

هابز می گوید: «ارزش پیشنهاد های آنلاین فروشگاه های خرده فروشی را دست کم نگیرید.» « این امکان و فرصت را خواهید داشت که بسته های ترکیبی زیادی را بررّسی کنید؛ که در فروشگاه ها، به علّت فضا، نمی توانید این کار را انجام دهید.»

به عنوان مثال، فروشگاه Home Depot، خرید ابزار شارژی ۴ تاییِ لیتیوم یونیِ ۱۲ ولتِ دیوالت را با قیمت ۲۳۹ دلار پیشنهاد می کند؛ که شامل یک دریل پیچ گوشتی، ارّه ی افقی بر، پیچ گوشتی چکّشی، چراغ قوّه، دو باتری، به همراه شارژر با شارژ سریع و یک پیچ گوشتی شارژی رایگان است. این مجموعه، فقط به صورت آنلاین موجود است.

با توجّه به پیشنهاد های خاصّی که به صورت آنلاین ارائه می شوند؛ همینطور پیشنهاد های خوبِ درون فروشگاه ها، قاعده ی دقیق و مشخّصی برای اینکه خرید ابزار از فروشگاه ها ارزان تر است یا از طریق اینترنت، وجود ندارد. معمولاً، قیمت ها رقابتی  و گارانتی ها یکسان هستند.