آچارآلات
انواع آچار وکاربرد آن قسمت دوم

انواع آچار وکاربرد آن قسمت دوم

انواع آچار وکاربرد آن در این قسمت به ادامه بررسی آنها در صنعت و استفاده خانگی می پردازیم

آچار مهره‌ – آچار لوله – آچار خطی

 

از این آچار برای باز یا بسته کردن مهره‌های انتهای لوله‌ها استفاده می‌شود. سر این نوع آچارها شبیه سر آچارهای حلقه‌ای است با این تفاوت که کل مهره را احاطه نمی‌کند و یک شکاف باریک روی حلقه آن وجود دارد و شکل سر آن دقیقاً شبیه مهره است. همچنین می‌توان به این نکته اشاره کرد که با توجه به این‌که عموماً فلزاتی که روی لوله‌ها بسته می‌شوند فلزات نرم هستند، برای آسیب نرسیدن به مهره ضخامت این آچارها بیشتر می‌شود تا سطح تماس آن با مهره افزایش یابد

 

آچار جقجقه‌ای

نوعی از آچارهای حلقه‌ای یا بسته است که سر آن به‌صورت جقجقه است. جقجقه کمک می‌کند تا ابزار در یک‌جهت بدون آنکه تورکی به پیچ وارد کند بچرخد. این امر باعث می‌شود بدون این‌که ابزار را از سر جای خود برداریم بتوانیم آن‌ها به عقب برگردانده و مجدداً گشتاور ایجاد کنیم که این کار سرعت کار را بسیار بالا می‌برد.

آچار داربست

در آچار با سر انعطاف‌پذیر یک سر که به شکل سوکت است دائماً به دسته چسبیده و حالتی انعطاف‌پذیر دارد به‌طوری‌که و به کاربر اجازه می‌دهد دسته را در هر زاویه‌ای نسبت به محور پیچ یا مهره قرار داده و گشتاور موردنیاز را به آن وارد کند. عموماً انتهای دیگر این نوع آچارها، ته باز با همان اندازه سر دیگر است.

 

برای مشاهد و خرید انواع آچار اینجا را کلیک کنید.